Usługa

Migracja do Microsoft Teams

Platforma Microsoft Teams to nie tylko komunikacja błyskawiczna, to również platforma pracy grupowej i aplikacji. Obecnie wykorzystywany w organizacjach system Skype for Business powoli staje się przestarzały do aktualnych potrzeb użytkowników. Sprawne przeprowadzenie migracji do narzędzia Microsoft Teams wymaga jednak dobrego zaplanowania poszczególnych działań, a w przypadku długiego okresu koegzystencji zagwarantowanie pełnej integracji pomiędzy systemami Skype oraz Teams.

Oferujemy usługi związane z wdrożeniem i migracją do Microsoft Teams. W ramach prac migracyjnych koniecznym elementem jest zachowanie koegzystencji pomiędzy systemami umożliwiającymi komunikację IM, podgląd statusu. Zależnie od potrzeb omawiamy wykorzystanie różnych trybów takich jak wyspowy, priorytety spotkań czy kolaboracji. Wdrożenie klienta Microsoft Teams dopasowujemy do narzędzi wykorzystywanych w organizacji, takich jak GPO, MECM czy instalacje skryptowe lub inne dostępne narzędzia.

W przypadku zaawansowanych projektów w pracach migracyjnych uwzględniamy również funkcjonalności telefonii IP i konfiguracji z tym związanych (kolejki, IVR, kalendarze, inne).