Usługa

Migracja systemu pocztowego do Microsoft Exchange ServerUsługi pocztowe w obecnych czasach to bardzo złożone systemy, w których znajdziemy również mechanizmy ochrony antywirusowej, antyspamowej, reguły transportu, konfiguracje polityk klienta pocztowego i inne mechanizmy. Migracje, konsolidacje i uaktualnienia systemów pocztowych to często złożone projekty wymagające wiedzy nie tylko technologicznej, ale też procesowej i umiejętności koordynacji wielu strumieni prac oraz procesu migracji.

Oferujemy usługi związane z migracją systemów pocztowych do platformy Microsoft Exchange Server. Zależnie od analizy potrzeb klienta oferujemy migracje z systemów IMAP, Exchange, Lotus Domino do systemów opartych platformę Microsoft Exchange Server.
W grę wchodzą również rozwiązania hybrydowe, koegzystencja z innymi systemami pocztowych, zapewnienie synchronizacji kontaktów pomiędzy systemami oraz usługi dostępności.
Niektóre scenariusze migracji czy koegzystencji mogą wymagać użycia dedykowanych narzędzi takich jak BitTitan, Quest czy CodeTwo.
W swojej historii prowadziliśmy projekty w organizacjach od kilkudziesięciu do kilkudziesięciu tysięcy skrzynek pocztowych, dlatego też wiemy, iż planowanie, testy i prawidłowe koordynowanie działań migracyjnych jest kluczowe dla satysfakcji użytkownika końcowego.

Każdy temat jest przez nas indywidualnie traktowany i planowany wspólnie z klientem. Można tutaj wyróżnić kilka etapów prac:

  • Planowanie migracji
  • Konfiguracja narzędzi migracyjnych
  • Koegzystencja 2 systemów pocztowych (opcjonalnie, jeśli wymagane)
  • Migracja testowa skrzynek
  • Migracja produkcyjna skrzynek